Stronicowanie i Duplikaty

Jeśli zaczynasz dopiero przygodę ze sklepem opartym na Virtuemart, ten dział jest dla Ciebie.
Lunapolis
Nowicjusz
Nowicjusz

Stronicowanie i Duplikaty

Postautor: Lunapolis » 05 wrz 2016, 20:31

Witam wszystkich,

założyłem nowy temat, mam nadzieję że posłuży nie tylko mnie a nie potrafię wyszukać odpowiedzi..
Utworzyłem stronę na Joomla 3.6.2 oraz najnowszym VM. Mapa strony JSitemap Pro, przekierowania, bezpieczeństwo sh404SEF
Mam kilka pytań:

1. Problem mam z dużą ilością linków i duplikatami. Mapa strony to ok. 50 podstron ale sh404SEF (takze Google Search Console) pokazuje ponad 500, każda strona ma duplikaty:

Kod: Zaznacz cały

.../dirasc
.../results1-100
.../dirasc/results1-12
.../dirasc/results1-18
.../dirasc/results1-24
.../dirasc/results1-6
.../results1-100
.../results1-12
.../results1-18
.../results1-24
.../results1-6

Stronicowanie nie jest widoczne na stronie produktu, czy kategorii. VM/Konfiguracja/Ustaw sekwencję stronnicowania mogę wykasować domyślne układy stronicowania 6,12,18,24,100 ale wtedy będą domyślne 5,10 itd i zostaje dirasc.
Pytanie: Jak wyłączyć stronicowanie oraz dirasc aby VM nie tworzył 11 dodatkowych linków do tej samej podstrony, abym nie musiał dla każdej strony w aliasach ustawiać 11 przekierowań

2. Duplikaty. Duża ilość podstron (kazda ma SEF URL np. nazwa, pokazuje 2-4 duplikaty jak poniżej głównego non SEF linku:

Kod: Zaznacz cały

index.php?option=com_virtuemart&lang=pl&limitstart=0&view=category&virtuemart_category_id=11

index.php?option=com_virtuemart&Itemid=571&lang=pl&limitstart=0&view=category&virtuemart_category_id=11

index.php?option=com_virtuemart&Itemid=139&lang=pl&limitstart=0&view=category&virtuemart_category_id=11

Pytanie, jak uniknąć generowania duplikatów i dojść do tego aby był 1 non SEF URL, dla którego jest ustawiony przyjazny dla wyszukiwarek?

Męczy mnie to troszkę, nie miałem doświadczenia z VM więc postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc.

Pozdrawiam!

romusss440
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Re: Stronicowanie i Duplikaty

Postautor: romusss440 » 07 paź 2016, 18:05

Właśnie czegoś takiego szukałem, dzięki !

Wróć do „Początkujący”